Op. Dr. Ozan Şen Hakkında

1977 yılında Isparta’da öğretmen bir anne babanın oğlu olarak dünyaya geldim. 9 yaşındayken bacağımda oluşan 2. derece bir yanık sonucu kısa  süre hastanede yatarak tedavi görmek zorunda kaldım ve uzunca bir süre pansumanlar için hastaneye gidip geldim. O süreçte hastanedeki doktorların ve sağlık personelinin nasıl özveriyle çalıştıklarına bizzat tanıklık ettim. Daha o yıllarda doktor olmaya karar vermiştim bile. 1995 yılında Isparta Anadolu Lisesi’nden mezun oldum ve aynı yıl Ankara Ünüversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladım. Zaten tıp fakültesine gitme amacım cerrah olmaktı. Altı yıllık tıp eğitimini tamamladıktan sonra, 2002 yılında yine Ankara Üniversitesi’nde Genel Cerrahi İhtisasına başladım. 2008 yılında ihtisasımı tamamladıktan sonra mecburi hizmetimi yapmak için Van  Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesine atandım.  Çok yoğun bir tempoda geçen 2 yıllık bir mecburi hizmet döneminden sonra istifa ettim ve ardından Ankara Askeri Hastanesi’nde askerlik görevimi yerine getirdim. Askerlik sonrası bir süre fakülteden de hocam olan Türkiye’de meme  ve tiroid cerrahisinin  önde gelen eksperlerinden Prof. Dr. Savaş Koçak’la bire bir çalışma fırsatı buldum. Sonrasında Bodrum/Güllük’te yaşayan aileme yakın olabilmek için Muğla-Milas özel İzan Hastanesi’nde çalışmaya başladım.

Asistanlığımın ilk yıllarından itibaren laparoskopik cerrahiye ilgi duydum ve sonrasında da bu yönde kendimi geliştirmeye çalıştım.  2013 yılında fakülteden de hocam olan Prof. Dr. Ahmet Türkçapar’dan aldığım telefonla bariatrik cerrahiyle tanıştım. Çalıştığım hastaneden ayrılarak İstanbul’a geldim. Prof. Dr. Ahmet Türkçapar ve Prof. Dr. Mehmet Ali Yerdel ortaklığında kurulan İstanbul Bariatrics kliniğinde 5 yıl çalıştım. Bu süre içerisinde bariatrik cerrahi, ileri laparoskopik teknikler, reflü cerrahisi alanında büyük deneyim ve tecrübe kazandım. 2015 yılında aralıklı olarak 2 kez New York Lenox Hill Hastanesinde  bariatrik cerrahi alanında dünyaca tanınan Dr. Mitchell Roslin ile  çalışma fırsatı buldum.  2017 yılında Prof. Türkçapar’la birlikte  Amerika Clevland Clinic’te  Prof. Dr. Eren Berber’in düzenlediği robotik cerrahi eğitimine katıldım ve bu alanda sertifika aldım. Ayrıca Clevland Clinic’te  bariatrik cerrahi alanında Thomas Ragula ile  gözlemci olarak çalışma ve ameliyatlarına girme fırsatı buldum.

Bu  5 yıllık süreçte bariatrik cerrahi alanında yurt içi ve  yurt dışı bir çok kongreye katıldım ve bu kongrelerde çalışmalarımızı sunma fırsatı buldum.

Bariatrik cerrahi ve reflü cerrahisi alanında bir çok dergide makalelerimiz yayınlandı.  Mart 2018’de İstanbul Bariatrics’deki görevimden ayrıldım. Halen  Prof. Dr. Ahmet Türkçapar’la birlikte  yeni kurulan kliniğimizde ilk günkü heyecan ve istekle bariatrik cerrahi alanında çalışmaya devam etmekteyim.

Çocukluğumdan beri en büyük tutkum derin mavilikler, serbest dalış ve zıpkınla balık avcılığı olmuştur. Evliyim ve iyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Uzmanlık Operatör Doktor
Mezuniyet Ankara Ünüversitesi Tıp Fakültesi
Uzmanlık Alanları
  • Laparoskopik Cerrahi
  • Genel Cerrahi
  • Bariatrik Cerrahi
  • Reflü Cerrahisi